Svanlimila og Svanlimarsjen

lagt ut 12. september 2018 av Ski Svelvik IF | ,

Svanlimila og Svanlimarsjen lørdag 13 oktober.

Svanlihytta

 

Svanlimila og Svanlimarsjen er et arrangement som passer for alle som har lyst på en flott tur i Svelvikmarka.

Svanlimarsjen er en turmarsj med fokus på aktivitet for alle, vi ønsker liten og stor,ung og gammel, familier og barn ut på tur denne dagen. Registrering for deltagelse i Svanlimarsjen vil være på Svanlihytta med start fra der den enkelte måtte ønske. Altså hele poenget er å få flest mulig ut på tur i skauen og innom Svanlihytta ila. dagen, du starter der du selv måtte ønske. Hytta har åpent fra kl.09.00-14.00. Her vil det bli salg av vafler,drikke og litt munngodt,  fyr på bålpanna og mulighet for å grille medbrakt mat.  Svanlihytta ligger ca 4 km fra Skalland og er et fint turmål for en dag på skauen. For de som ikke har vært på Svanlihytta før anbefales det og legge turen sydover fra hytta enten på vei til eller fra. Her er det nå blitt en fin tursti som bringer deg forbi Båsenvanna og over Stegaåsen, dette er for mange en ukjent perle i Svelvikmarka. Dette er en del av Svanlimila så her er det bare og følge merket løype hvis man ikke er kjent.

Alle som er innom hytta denne dagen vil få et synlig bevis for deltakelse i Svanlimarsjen

Svanlimila er et 10 km terrengløp i merket løype med start og mål på Skalland. Der er fri start mellom kl. 09.00 og 11.00. Det vil bli benyttet tidtagerutstyr med stemplingsposter i løypa, de som har egne brikker benytter den, andre får låne brikker ved start. Startkontigent kr 200,- påmelding ved start på løpsdagen.

Premiering til raskeste dame og herre, klatrepris til raskeste løper ved passering på Svanlihytta og fine ekstrapremier som trekkes på start.nr

Løypebeskrivelse: 

Start på Skalland inn "hesteløypa", skiløypa videre forbi Vassås og opp til Drambekk, videre opp Bolsteinkleivene til Bolsteinkrysset og til Svanlihytta, herfra Stegaåsen ut til vi kommer inn på Båsenløypa igjen, ned skiløypa forbi Damvann, ned over Fjellbekkmyr til  høyre på stien som går ned "sandbakken" mot Skalland til vi kommer ut på skiløypa igjen, følg denne ut til Kølabånn og grusveien til mål på Skalland.

De førtse 4 km stiger jevnt til du er oppe på Svanlihytta, herfra er det 2 km lettløpt terreng sydover Stegaåsen før de siste 4 km bringer oss ned til Skalland igjen.

Kart over løypa finner du her Svanlimila kart

Merk dere løpsretningen, fra start inn hesteløypa, til mål ut ved Kølabånn og grusveien til Skalland.

Da sees vi på skauen lørdag 13 oktober.

SIF skigruppe

  • Hovedsponsor

  • Sponsorer

  • Banefordeling

  • Støtt oss!