Magisk kveld på Solbakken - Over 50 jenter hadde det gøy med ball!

lagt ut 18. oktober 2025 av Martin Tharaldsen |

Wow for en kveld det ble. 36 jenter var på jentekveld og med det nyoppstarta 2020 laget var det over 50 fotballglade jenter på Solbakken.

2020 laget hadde sin egen trening. De på jentekveld hadde felles oppvarming, fotballsti, spill og en samling på slutten. Her fikk man vite hvor mange erter det egentlig var i den lille flaska. Det var hele 254 og Cornelia fra Sollaget traff blink og stakk av med en fotballjente T-skjorte. De forskjellige gruppene fikk også hårbånd eller armbånd som symbolisere «vi spiller på lag»

Før hjemreise var det vaffel og saft til alle. Det så ut som det var en sliten, men fornøyd gjeng som reiste hjem med mange gode fotballminner i banken.

Takk til alle som møtte opp! Og etter stemningen å dømme bør dette gjentas!

Og er det noen som ikke fikk vært med og har lyst til å sjekke ut om fotball er gøy, så fortsetter lagene å trene utover.

For mer info, ta kontakt med trenerne på de forskjellige lagene

2020 Thomas, 2019 Erik2017/2018 Thomas, Sollaget J2014 Mari

Send e-post til Aleksander@svelvikif.no for kontaktinfo.

Stolthet-Innsats-Fellesskap

  • Sponsorer

  • Banefordeling

  • Støtt oss!